Altınay Mars kaşifi, dünya 4.´sü oldu
9 Haziran 2017 Cuma

Altınay Mars kaşifi, dünya 4.´sü oldu
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google plus'da paylaş Yazdır
 

Vakfımızın mütevelli heyeti üyesi sayın Hakan Altınay´ın her türlü desteği verdiği İTÜ Rover Takımı, Altınay Mars Kaşifi adlı araçla dünya dördüncüsü oldu.

 

Dünyanın en saygın üniversitelerarası bilim etkinliklerinden biri sayılan URC´ye katılmayı başaran İTÜ Rover Takımı, Altınay Havacılık ve İleri Teknolojileri biriminin sponsorluğunda yarıştı. Altınay Grubu, İTÜ Rover Takımı´na maddi desteğin yanı sıra pil, haberleşme, mekanik tasarım ve otonom sürüş gibi alanlarda teknik bilgi paylaşımı ve üretim desteği verdi. İTÜ Rover Takımı, toplam 5 kategoride gerçekleştirilen yarışmada, 13 ülkeden 86 takımı geride bırakarak 4. oldu.

 

Mütevelli heyeti üyemiz sayın Hakan Altınay 1964 yılında İstanbul´da doğdu. Altınay, 1990 yılında İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi´nden başarıyla mezun oldu. 1994 yılında Altınay Robotik A.Ş.´yi kurdu. Altınay Robotik firması, 1996 yılında Dünya Robot Federasyonu (IRF) tarafından Avrupa´nın 28 robot üreticisinden biri olarak kabul edildi. Hakan Altınay, branşıyla ilgili birçok ödülün sahibidir. 

EN DE AR