Büyük Bitlis Buluşmaları Prof. Dr. Fuat Sezgin Konulu Panel Bugün Başlıyor.
5 Ağustos 2019 Pazartesi

Büyük Bitlis Buluşmaları Prof. Dr. Fuat Sezgin Konulu Panel Bugün Başlıyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google plus'da paylaş Yazdır
 

 Bitlis Belediyesi, Bitlis Valiliği ve BETAV organizasyonuyla düzenlenecek olan “Büyük Bitlis Buluşmaları” başlıyor. İlk kez Bitlis’te, geniş katılımlarla yapılacak ve 4 gün boyunca sürecek olan birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklerin açılışı 5 Ağustos Pazartesi düzenlenecek panelle başlayacak.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Merkezi Konferans Salonu’nda saat 10.00’da düzenlenecek olan Prof. Dr. Fuat Sezgin konulu panele AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Kültür Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Başkanı Mecit Çetinkaya, İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Üyesi Bilal Erdoğan, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Milletvekillerimiz Cemal Taşar ve Vahit Kiler katılacaktır.
Panelistler(Konuşmacılar);; Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Çoşkun, Tarihçi Araştırmacı Yazar Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma birer sunum yapacak.

EN DE AR