Haberler

II. Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sempozyumu 7-9 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul´da gerçekleştirildi.
7 Ekim 2021 Perşembe günü saat 9:30´da İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek açılış programıyla başlayacak olan sempozyumun oturumları, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binasındaki Doktora ve Mavi salonlarda paralel olarak gerçekleştirilecek ve eşzamanlı olarak İstanbul Üniversitesi´nin YouTube kanallarından canlı olarak yayınlanacak.
Ramazan ayının mübarek günlerinin başlangıcından bugüne, İsrail´in Kudüs´te özellikle mukaddes mekân Mescid-i Aksa çevresinde çoğunluğu çocuk ve kadınlar olmak üzere sivil ve savunmasız Filistin halkına uyguladığı şiddet, katliam ve ibadet özgürlüğünü engelleme girişimleri vahim bir hal almıştır. İnsanlara, inanç ve özgürlüklerini bir başka inanç uğruna kısıtlayarak insanlık dışı bir şekilde zulmetmek hiçbir millet için kabul edilebilir değildir.
Vakfımızın XI. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı 25 Mart Perşembe günü yapıldı
Vakfımız mütevelli heyeti üyesi, Mimar, İş İnsanı ve Siyasetçi ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev almış olan Dr. Kadir TOPBAŞ´ın vefatını tesessürle öğrenmiş bulunmaktayız
Vakfımız mütevelli heyeti üyesi, iktisat tarihi, islami iktisat ve tarih felsefesi alanlarında öncül çalışmalara sahip Prof. Dr. Sabri Orman´ın vefatını tesessürle öğrenmiş bulunmaktayız.
Dr. Ursula Sezgin öncülüğünde Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı bünyesinde "İBTAV Akademik Kurulu" oluşturuldu.
Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni Cumhurbaşkanımızın Teşrifleriyle İstanbul Havalimanı´nda Gerçekleştirildi
Kazakistan´da bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi´nde Prof. Dr. Fuat Sezgin´i anma paneli düzenlendi. Panele vakfımızın mütevelli heyeti başkanı Mecit Cetinkaya ve mütevelli heyeti üyesi Prof. Dr. Ersan Aslan da iştirak etti.
Büyük Bitlis Buluşmaları Prof. Dr. Fuat Sezgin Konulu Panel
"2019 PROF. DR. FUAT SEZGİN YILI" DİJİTAL GÖSTERİM MERKEZİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ.
"2019 PROF. DR. FUAT SEZGİN YILI" DİGİTAL GÖSTERİM MERKEZİ BUGÜN AÇILIYOR. DİJİTAL GÖSTERİM MERKEZİ AÇILIŞ TÖRENİ
Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Dr. Ursula Sezgin Bilimler Tarihi Kütüphanesi resmi olarak açıldı
Merhum Hocamız Prof. Dr. Fuat Sezgin vefatının 1. yıl dönümünde kabri başında anıldı.
1. Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sempozyumu İstanbul Üniversitesi´nde Gerçekleştirildi
2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde Yapıldı
Bilal ERDOĞAN: İslam Dünyasında Bilimin Yeniden Yükseltilmesini İstiyoruz
Prof. Dr. Fuat Sezgin dünyaya anlatılacak
KOSGEB Fuat SEZGİN´i Unutmadı
EN DE AR