Haberler

Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Fuat SEZGİN´i Anma Programı Gerçekleştirdi
Milli Eğitim Bakanlığı Okullarda Prof. Dr. Fuat SEZGİN Etkinlikleri Düzenleyecek
TCDD 2019 Fuat SEZGİN Yılı
Kırıkkale Üniversitesi Fuat SEZGİN´i Dünyaya Tanıtacak
Sinebüs ve Sergibüs Yola Çıkıyor
İBB Gençlik Meclisi ile vakfımız ve Kırıkkale Üniversitesi arasında protokol imzalandı
Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ?Polis Haftası´nı kutlarız.
"2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" Hazırlık Toplantısı Kırıkkale Üniversitesi´nde Yapıldı
Sayın Dr. Ursula Sezgin´in değerli eşi, Sayın Hilal Sezgin´in muhterem babası; ömrünü bilime vakfetmiş, batı dünyasının İslam Medeniyeti´ni tanımasına öncülük etmiş, Sayın Dr. Ursula Sezgin ile beraber sahibi oldukları paha biçilmez kütüphanesini Türkiye´ye bağışlamış, İslam Bilim Tarihi Vakfı´nın kurulmasına öncü olmuş ve İslam Bilim ve Teknoloji Müzesini milletimize kazandırmış, geride bıraktığı eşsiz eserleri ve talebeleriyle bilim tarihinde silinmez iz bırakmış Çağımızın İslam Bilim Tarihçisi *Prof. Dr. Fuat Sezgin* Hakk´ın rahmetine kavuşmuştur. Hocamızın ailesine, Milletimize ve bilim dünyasına baş sağlığı dileriz. Allah rahmet eylesin. Cenazesi, 1 Temmuz Pazar günü öğlen namazında Fatih Camii´nde kılınacak cenaze namazını müteakiben Gülhane Parkı´nda toprağa verilecektir. Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu
Vakfımız ve İstanbul Üniversitesi girişimleri ile 12.05.2018 günü İstanbul Üniversitesi´nde gerçekleşecek olan konferansın şeref konuğu Sayın Prof. Dr. Fuat SEZGİN.
Vakfımıza, vakıf resmi senedine uygun faaliyette bulunduğu dönemlere münhasır olmak üzere, Maliye Bakanlığının 14/02/2017 tarihli ve 17366 sayısı üzerine, 30/07/2003 tarihli ve 4962 sayılı kanununun 20. maddesine göre Bakanlar Kurulu´nca 19/02/2018 tarihinde vergi muafiyeti hakkı tanınmıştır.
Bütün İslam milletinin, siz değerli çalışma arkadaşlarımın ve gönül verenlerimizin Kurban Bayramını kutlarım.
´´Hunke´´ Tercümesinin ve Müterciminin Bilinmeyen Hüzünlü Hikâyesi...
EN DE AR